2025-yil 19-iyul, Qarshi shahrida "Yaponiya qurilish sohasida ishlaymiz!" nomli bepul seminari bo'lib o'tadi.
Yaponiyada qurilish sohasida maxsus malakali ishchi " TOKUTEIGINOU(SSW)" yashash maqomi bilan ishlash imkoniyatiga ega bo'ling!
Ushbu seminar JAC (Japan Association for Construction Human Resources) tashkiloti tomonidan tashkil qilinmoqda.
JAC — bu Yaponiyada qurilish sohasidagi kadr tanqisligini bartaraf etish, ayniqsa xorijlik ishchilarni (SSW – Tokutei Ginou) adolatli va muvofiq tarzda ishga qabul qilishni qo‘llab-quvvatlash uchun tashkil etilgan nodavlat tashkilot.
Seminarda quyidagi shaxslar ishtirok etishlari mumkin.
O'zbekistonda yashovchi Yaponiyada ishlash istagida bo'lganlar
Yaponiya qurilish sanoatida texnologiyaga qiziqqan odamlar
Tadbir haqida umumiy ma'lumot
Joylashuv: Qashqadaryo viloyati, Qarshi shahar, ARBAT mehmonxonasi, Lokatsiya
Ishtirokchilar soni: 80 kishi
Kimlar uchun: Yaponiyada ishlashni xohlovchilar, 18 yosh va undan katta bo'lishi, shuningdek, o'rta maktab yoki kasb-hunar maktabini tugatgan bo'lishi kerak.

Получите возможность работать в строительной отрасли Японии по статусу проживания «Токутэй Гино: Специальные навыки (SSW)»!
Семинар организован Ассоциацией по развитию человеческих ресурсов в строительной отрасли Японии JAC (Japan Association for Construction Human Resources).
JAC — это неправительственная организация, созданная для преодоления дефицита кадров в строительной отрасли Японии и содействия справедливому и надлежащему трудоустройству иностранных работников по статусу «Специальные навыки» (Tokutei Ginou / SSW).
В семинаре могут принять участие следующие лица:
・Лица, проживающие в Узбекистане и желающие работать в Японии
・Лица, интересующиеся технологиями в строительной отрасли Японии
Общая информация о мероприятии
Место проведения: Кашкадарьинская область, город Карши, гостиница «АРБАТ» (Локация).
Количество участников: 80 человек.
Для кого предназначен семинар: для желающих работать в Японии, достигших 18 лет и старше, а также окончивших среднюю школу или профессиональное училище.