Yapon tilini o'rganish uchun foydali havolalar
Kundalik hayotdagi mavzularda gaplasha oladigan A2 darajasidan boshlab, kundalik hayot va ish faoliyatida yanada keng qamrovli muloqot qila oladigan B1 darajasiga erishishni maqsad qilganlar uchun mo‘ljallangan.
Ushbu sayt yapon tili o‘rganish ko’rsatuvi "Hikidasu Nihongo – Activate Your Japanese!" (keyingi o‘rinlarda "Hikidasu Nihongo") darslarda foydalanishni osonlashtiradigan foydali kontentlarni taqdim etadi.
2. JF Japanese e-learning “Minato”
JF Japanese e-Learning Minato — Yaponiya Jamg‘armasi tomonidan taqdim etilgan yapon tili onlayn o‘quv platformasidir. "Minato" so‘zi yapon tilida "port" (bandargoh) degan ma'noni anglatadi.
Minato — bu o‘rganish va bir xil qiziqishga ega insonlar bilan uchrashish joyi bo‘lib, sizni Yaponiyani, yapon xalqini hamda yapon tilini chuqurroq tushunishga va bilimingizni kengaytirishga taklif qilamiz.
3.Japanese language education materials and app from Organization for Technical Intern Training (OTIT)
Xorijiy stajyorlarni tayyorlash tashkiloti (OTIT) – 2017-yil 25-yanvarda tashkil etilgan va Yaponiya Adliya vazirligi hamda Sog‘liqni saqlash, mehnat va farovonlik vaziri tomonidan tasdiqlangan tashkilotdir.
OTITning asosiy maqsadi –Yaponiyaning turli sanoat tarmoqlaridagi ko‘nikmalar, texnologiyalar va bilimlarni rivojlanayotgan mamlakatlarga o‘tkazish orqali xalqaro hamkorlikni mustahkamlash, inson resurslarini rivojlantirish shuningdek, kasbiy malaka amaliyoti jarayonlarini to‘g‘ri tashkil etish va ularning huquqlarini himoya qilishdir.
4. IRODORI Japanese Online Course
“IRODORI” kursi o’zbek tiliga  tarjima qilingan darsliklari
Text book
MP3
IRODORI kirish_
IRODORI Elementary 1
IRODORI Elementary 2
Irodori – Yaponiyada yashovchilar uchun yapon tili. Kurs Yaponiyada yashayotgan yoki kelajakda yashashni rejalashtirganlar uchun mo‘ljallangan maxsus o‘quv qo‘llanmalar asosida olib boriladi. Ushbu kursda Siz Yaponiyada turli kundalik vaziyatlarda, masalan, xarid qilish, ko‘ngilochar mashg‘ulotlar, ovqatlanish va boshqa ijtimoiy vaziyatlarda qo‘llaniladigan yapon tilini o‘rganishingiz mumkin.

Полезные материалы для изучения японского
Предназначен для тех, кто уже владеет японским языком на уровне A2 и стремится достичь уровня B1, позволяющего вести более широкий и уверенный диалог как в повседневной жизни, так и в рабочей обстановке.
Сайт представляет полезные материалы к образовательной передаче по изучению японского языка "Hikidasu Nihongo – Activate Your Japanese!" (далее — "Hikidasu Nihongo"), которые облегчают использование содержания уроков.
2. JF Japanese e-learning “Minato”
JF Japanese e-Learning Minato — это онлайн-платформа для изучения японского языка, разработанная Японским фондом. Слово "Minato" на японском означает "порт" (гавань).
Minato — это место для обучения и встреч с людьми, имеющими схожие интересы; мы приглашаем вас глубже понять Японию, японский народ и японский язык, а также расширить свои знания.
3.Japanese language education materials and app from Organization for Technical Intern Training (OTIT)
Учебные материалы и приложение по японскому языку от Организации по обучению технических стажёров (OTIT).
Основная цель OTIT — укреплять международное сотрудничество, передавая навыки, технологии и знания из разных отраслей Японии в развивающиеся страны, развивать человеческие ресурсы, а также правильно организовывать стажировки и защищать права участников.
4. IRODORI Japanese Online Course
Учебные материалы курса “IRODORI” переведены на узбекский язык.
Text book  | MP3  |
Irodori — это японский язык для проживающих в Японии. Курс разработан на основе специальных учебных пособий для тех, кто живёт или планирует жить в Японии. В рамках этого курса вы изучите японский язык, используемый в различных повседневных ситуациях, таких как покупки, досуг, питание и другие социальные взаимодействия.