- Hoonkai ijtimoiy farovonlik korporatsiyasi (報恩会),
- Kobe xalqaro universiteti (神戸国際大学),
- Kobe shahri sanoat-akademik platformasi assotsiatsiyasi (大学都市神戸産官学プラットフォーム),
- JICA Kansai (JICA関西).
2024-yil avgust-sentyabr oylarida GROW loyihasi mutaxassislari Yaponiyaga xizmat safari uyushtirib, Kobe modeli vakillarining O‘zbekiston bilan hamkorlik qilish istiqbollariga e’tiborini tortishga muvaffaq bo‘ldi. Bu aynan Kobe modeli yangi bozorlarga yo‘nalishni o‘rganayotgan davrga to‘g‘ri kelgani bois, o‘zaro hamkorlikni yanada kengaytirish uchun katta imkoniyatlar yaratdi.
Bugungi kunda ushbu model Vyetnam, Hindiston, Shri-Lanka, Myanma, Indoneziya va Tailand kabi davlatlarda, shu jumladan, ushbu mamlakatlardagi 11 ta ta’lim muassasasida muvaffaqiyatli amalga oshirilmoqda.
Ikki tomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirish maqsadida Kobe modeli vakillari O‘zbekistondagi qator davlat idoralari, ta’lim muassasalari va ijtimoiy muassasalarga tashrif buyurdilar.
Kobe modeli vakillarining Toshkentga tashrifi qariyalarni parvarishlash sohasida mutaxassislar tayyorlash bo‘yicha tajriba almashish va hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qilishga xizmat qildi.