JAPAN CAREER PORTALning ochilish marosimi
2025-yil 21-yanvar kuni INNO Technopark binosida (Innovatsion o'quv va ishlab chiqarish texnoparki) JAPAN CAREER PORTALning rasmiy ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda tabrik so‘zi bilan O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Migratsiya agentligi direktori Musaev Bekzod Anvarovich va JICA (Yaponiya xalqaro hamkorlik agentligi) prezidenti TANAKA Akihiko chiqish qildilar.
Marosimdan so‘ng tomonlar O‘zbekiston va Yaponiya o‘rtasidagi kelgusidagi hamkorlik istiqbollarini muhokama qildilar.
Umid qilamizki, JAPAN CAREER PORTAL Siz uchun Yaponiyaga oid to‘g‘ri va ishonchli ma’lumotlarni taqdim etuvchi foydali manba bo‘ladi. Yangiliklarimiz va maqolalarimiz orqali bizni kuzatib boring, shuningdek, Yaponiyada muvaffaqiyatga erishgan hamyurtlarimiz bilan bo'ladigan qiziqarli intervyularni o‘tkazib yubormang!

Церемония открытия JAPAN CAREER PORTAL
21 января 2025 года в здании INNO (Инновационном образовательно-производственном технопарке) состоялась официальная церемония открытия JAPAN CAREER PORTAL.
С приветственными речами выступили Мусаев Бекзод Анварович, директор Агентства по вопросам внешней трудовой миграции Республики Узбекистан, и TANAKA Akihiko, президент JICA (Японского агентства международного сотрудничества).
После церемонии стороны обсудили перспективы дальнейшего сотрудничества между Узбекистаном и Японией.
Мы надеемся, что JAPAN CAREER PORTAL станет для Вас надежным источником актуальной и достоверной информации о Японии. Следите за нашими новостями и публикациями, а также не пропустите новые интервью с соотечественниками, которые прошли свой профессиональный путь в Японии.